Pages Menu
Categories Menu

Warning: readfile(http://aranzacja.org.pl/d_komandor/baner630.php) [function.readfile]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/komandsa/domains/meblowo.net.pl/public_html/wp-content/themes/Lucid/single.php on line 8


Spójność aranżacji

Spójność aranżacji

Niezwykle istotnym zagadnieniem przy doborze odpowiednich mebli jest to, że elementy wyposażenia naszego wnętrza powinny do siebie pasować. Spójność wystroju jest jednym z elementów, który wpływa pozytywnie na jego wartość estetyczną. Nie znaczy to jednak, że nowo umeblowany pokój musi być wyposażony jedynie w meble z tej samej kolekcji, materiału czy w tym samym kolorze. Mimo tego, warto trzymać się kilku najważniejszych zasad, aby uniknąć porażki.

Po pierwsze, dokonując aranżacji nowego wnętrza, powinno się wybrać jeden wyrazisty kolor kluczowy, który będzie pojawiał się w niewielu elementach wyposażenia – akcesoriach, dodatkach, ozdobach, poduszkach i narzutach. Najlepiej, jeśli barwa ta będzie się zgadzać z symboliką danego koloru, dzięki czemu w odpowiedni sposób będzie stymulować nasz nastrój. Oprócz tego, trzeba wybrać kolejny kolor, mniej wyrazisty, łagodny, najlepiej uniwersalny (warto rozważyć coś z palety beży, bieli czy jasnych, pastelowych kolorów), który będzie stanowił tło dla dodatków. To właśnie w tym kolorze kupujemy większość mebli. Przykładowo, jeśli kolorem wiodącym będzie jasna zieleń, a kolorem-tłem beż, to kupujemy kanapy i zasłony w odcieniach beżu, jasne ławy i regały, a następnie dobieramy do nich jasnozielone, wyraziste dodatki – wazony, dywaniki, poduszki.

Poza tym, kupując meble drewniane, szafy, regały i witryny, trzeba zwrócić uwagę na to, by pasowały kolorem do podłogi. Jeśli chcemy optycznie powięszyć nasze pomieszczenie, a nie je zagracić, warto wybrać meble w jasnych kolorach, odcinające się od ciemnej podłogi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *