Pages Menu
Categories Menu

Warning: readfile(http://aranzacja.org.pl/d_komandor/baner630.php) [function.readfile]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/komandsa/domains/meblowo.net.pl/public_html/wp-content/themes/Lucid/single.php on line 8


Estetyka mebli a samopoczucie

Estetyka mebli a samopoczucie

Estetyczny wymiar zakupionych przez nas mebli wpływa nie tylko na ogólny design mieszkania, ale głównie na samopoczucie jego mieszkańców oraz przyjmowanych przez nich gości. Dlatego, planując nowy wystrój wnętrza, warto zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność i praktyczne zastosowania nabywanych produktów, ale także na ich kształt, spójność z resztą aranżacji, a także… kolorystykę.

Kolorystyka mebli (jak i reszty wystroju) powinna współgrać z rolą, jaką spełnia w domu dane pomieszczenie. Opierając się o znaczenia kolorów, można wywnioskować ich wpływ na nasz nastrój i samopoczucie innych osób przebywających w danym pokoju. Kolorystyka mebli może motywować nas do pracy lub – przeciwnie – zachęcać do wypoczynku i relaksu.

Barwy działające uspokajająco, takie jak zieleń, warto zastosować w pomieszczeniach przeznaczonych na sypialnię czy salon. Różne odcienie zieleni relaksują, dają poczucie bezpieczeństwa i wyciszają. Dlatego też, do uniwersalnych mebli, które zakupiliśmy – łóżka, kanap, szaf czy regałów – warto dobrać dodatki w różnych odcieniach zieleni.

Warto przed wyborem aranżacji nowego mieszkania zastanowić się, jak kolorystyczne walory naszych mebli oraz ich spójność z resztą wystroju wpłyną na samopoczucie nasze i naszych przyszłych gości. A potem – sama przyjemność z projektowania i zakupów!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *